Teatr Mali Marzyciele

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

mixer

Artykuły

Przejdź do - Grudniowe przygotowania grupy Sami Swoi
Przejdź do - PRZEDSTAWIENIE GRUPY Mali Marzyciele ORAZ Sami Swoi

PRZEDSTAWIENIE GRUPY Mali Marzyciele ORAZ Sami Swoi

DWA PRZEDSTAWIENIA TO PODWÓJNA FRAJDA!

We wtorkowe popołudnie 24 stycznia 2017r. na deskachsceny Soleckiego Centrum Kultury wystapiły dwie grupy teatralne Mali Marzyciele i Sami Swoi, których opiekunem jest Gabriela Walczak – instruktor SCK.

Mali Marzyciele przenieśli widzów w magiczny świat bajek i baśni i pokazali do czego może doprowadzić nieczytanie książek. Zaś starsza grupa Sami Swoi powtórzyła wcześniej już wystawioNową Opowieść Wigilijną, czyli powieść Dickensa w młodzieżowym stylu.

 

W przedstawieniu Zamęt w bajkach wystąpili:

Olga Bielawska,

Nikodem Czaki,

Klaudia Gołębiewska,

Sara Kościołek,

Janek Lisiak,

Magda Lisiak,

Natalia Piskorska,

Zoja Rochna-Woźniak,

Agnieszka Ryduchowska,

Zuzia Theiss,

Julia Wałczyk,

Maja Werner,

Mikołaj Zalech

 

oraz w Nowej Opowieści Wigilijnej:

Jakub Ciechorski,

Małgorzata Florek,

Michał Konopa,

Sara Marszałek,

Oliwia Roguska,

Marcin Stefański,

Klaudia Włodarska.

Zgromadzona licznie publiczność była zachwycona! Dziękujemy młodym aktorom i ich Rodzicom za poświęcony czas i chęć rozwijania swoich pasji w SCK.

Zapraszamy we wtorki o 17:30 (grupa młodsza) i w czwartki o 17:30 (grupa starsza).

24 stycznia 2017
Przejdź do - DEBIUT GRUPY SAMI SWOI

DEBIUT GRUPY SAMI SWOI

DEBIUT GRUPY TEATRALNEJ SAMI SWOI

20 grudnia o 17:00 na deskach sceny SCK miał miejsce debiut grupy teatralnej SAMI SWOI, która powstała w październiku tego roku w Soleckim Centrum Kultury. Jest to niesamowita młodzież zarówno ze Szkoły Podstawowej nr 4, jak i z Gimnazjum nr 2 oraz Zespołu Szkół nr 1 (gimnazjum). Mają mnóstwo energii i kreatywnych pomysłów, czego dowodem jest przedstawienie "Nowa Opowieść Wigilijna", które powstała na podstawie znanej książki Dickensa "Opowieść Wigilijna". Nasza opowieść to historia chłopaka, który cały swój wolny czas poświęcał graniu w grę i zapomniał, że ważna jest rodzina i czas z nimi spędzony. Na szczęście podarowana jakimś dziwnym trafem gra planszowa z zadaniami, w trakcie których pojawia się nauczycielka ze szkoły, duch kota sąsiada, ciastkarza, przyszłych świąt - szybko sprowadzają go na dobrą drogę i chłopak zauważa, co tak naprawdę w życiu się liczy. Wszystkie postacie, sytuacje zostały wymyślone przez grupę i ubrane w słowa przez opiekuna, instruktorkę SCK Gabrielę Walczak. Już w styczniu powtórzymy jeszcze raz nasze przedstawienie i planujemy już kolejne. Tym razem na potrzebę naszego wystąpienia, zorganizowałismy akcję pod hasłem: Nie kopiuj SMS'ów od niechcenia, stwórz z nami świąteczne życzenia!". W trakcie miniwarsztatów tworzyliśmy kartki świąteczne z naszymi widzami i tłumaczyliśmy, że ważne są intencje, szczerość napisanych życzeń, a nie rymowane sentencje.

Wystąpili:

Jakub Ciechorski

Małgorzata Florek

Michał Konopa

Sara Marszałek

Oliwia Roguska

Marcin Stefański

Klaudia Włodarska

24 stycznia wystąpi młodsza grupa z przedstawieniem "Zamęt w bajkach". Dziękujemy za poświęcony czas i tak liczne przybycie.

20 grudnia 2016