Jesteś tutaj: Start / Wspomnienia...

Wspomnienia...

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do -  „RAZ NA LUDOWO Z KUJAWSKIM PRZYTUPEM”

„RAZ NA LUDOWO Z KUJAWSKIM PRZYTUPEM”

RAZ NA LUDOWO Z KUJAWSKIM PRZYTUPEM” - tak nazywają się półkolonie letnie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Rezerwat Kultury i Serdeczności” i Soleckie Centrum Kultury. Zadanie dofinansowane jest przez Gminę Solec Kujawski.

W dniach od 3 lipca do 14 lipca 2017r. uczestniczące w naszej akcji dzieci dowiedziały się wiele o folklorze kujawskim, poznały życie na dawnej wsi oraz miały możliwość przekonać się jak bardzo rozwinęły się różne technologie na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Aby poznać te zagadnienia odwiedziliśmy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, Wioskę Ginących Zawodów w Koronowie oraz Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Odbyło się również spotkanie z kierownikiem zespołu folklorystycznego „Solecczanie – Panią Haliną Franaszczuk , która opowiedziała nam o tradycji , obrzędach ludowych , pokazała dzieciom i opowiedziała wszystko o stroju kujawskim.

Nasi uczestnicy mieli również spotkanie z ratownikami WOPR , którzy jak zwykle w bardzo ciekawie sposób omówili zagrożenia i przedstawili podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk wodnych.

14 lipca 2017
Przejdź do - spektakle teatralne

spektakle teatralne

 

7 lipca 2017
Przejdź do - Teatr Planeta M

Teatr Planeta M

1 lipca 2017

Fifa 17

24 czerwca 2017