Jesteś tutaj: Start / Klub Kolekcjonera

Klub Kolekcjonera

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Klub Kolekcjonera

Soleckiego Centrum Kultury

zaprasza do swego grona.

TERMINARZ SPOTKAŃ

W II PÓŁROCZU 2017

GIEŁDY KOLEKCJONERSKIE

w GODZ.16-18 W KULI SCK:

29 września

27 października

24 listopada

29 grudnia

SPOTKANIA KLUBOWE

(godz. 16-18; biuro promocji

lub kawiarnia SCK):

15 IX; 13 X; 10 XI; 15 XII.

 

W lipcu i sierpniu przerwa wakacyjna.

Artykuły

Giełda Kolekcjonera

24 listopada 2017
Przejdź do - XIV GIEŁDOWE SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW.

XIV GIEŁDOWE SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW.

27 października b.r. odbyła się kolejna Giełda Kolekcjonerska w Soleckim Centrum Kultury.

Pomimo skromniejszej frekwencji odwiedzających nasze stoiska zanotowano rekordową ilość transakcji. Kilkanaście kolekcji wzbogaciło się o bardzo ciekawe eksponaty numizmatyczne i falerystyczne pochodzące m.in. ze zbiorów naszych bydgoskich przyjaciół z Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. W rozmowach kuluarowych wymieniono wiele doświadczeń oraz zdecydowano o upamiętnieniu 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego mini wystawą przy okazji naszego następnego, listopadowego (piątek 24 XI) spotkania giełdowego.

 

27 października 2017
Przejdź do - XIII Giełda Klubu Kolekcjonera SCK

XIII Giełda Klubu Kolekcjonera SCK

W piątek 29 września w Kuli Soleckiego Centrum Kultury odbyła się 13, powakacyjna giełda hobbystyczna, zorganizowana przez Klub Kolekcjonera SCK.

Licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta mieli okazję sprzedać, kupić, wymienić lub tylko obejrzeć wiele różnorodnych antyków i staroci wystawionych na wielu stoiskach o bardzo szerokiej tematyce od imponujących egzemplarzy broni białej, wiekowych odznaczeń i medali, starych monet, banknotów, papierów wartościowych, znaczków pocztowych, naczyń i innych przedmiotów użytkowych po zbiory pocztówek, książek, map, obrazów i rzeźbione, kolorowe świątki. Podczas giełdy kolportowano najnowszy, VIII numer kwartalnika klubowego „Skarbiec”.

Wspaniale i licznie dopisali bogato wystawiając bardzo interesujące przedmioty przedstawiciele zaprzyjaźnionych Klubów Kolekcjonera z Bydgoszczy i Torunia.

Impreza została bardzo pozytywnie przyjęta przez uczestników i mamy nadzieję że będziemy już tradycyjnie spotykać się na giełdach hobbystycznych w każdy ostatni piątek miesiąca.

Na każdym z naszych spotkań oprócz obejrzenia ciekawych wystaw i prezentacji będzie można skorzystać z wiedzy klubowych ekspertów numizmatycznych i filatelistycznych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych własnym stoiskiem, pragnących zidentyfikować, wycenić lub wzbogacić i uzupełnić własne kolekcje. Wstęp wolny i mile widziany!

Zapraszamy na następną Giełdę Klubu Kolekcjonera Soleckiego Centrum Kultury w piątek 27 października b. r. w godz. 16.00-18.00.

29 września 2017

Giełda

29 września 2017
Przejdź do - Giełda czerwcowa

Giełda czerwcowa

30 czerwca 2017 odbyła się ostatnia przed przerwą wakacyjną, zamykająca pierwsze półrocze działalności Klubu Kolekcjonera SCK - XII Giełda Kolekcjonerska.

Podczas giełdy zaprezentowano zwiedzającym mini wystawę „Rarytas z mojego zbioru” oraz najnowszy, 7 już numer kwartalnika klubowego „Skarbiec”. Obok licznych soleckich kolekcjonerów swoje zbiory wystawili także goście przybyli z Bydgoszczy i Torunia. Obok jak zwykle silnie reprezentowanych militariów i zbiorów numizmatów duże wrażenie wywołały zbiory całostek pocztowych z okresu zaborów oraz kolekcja dzwoneczków z całego świata. Mieniące się kolorami, trójwymiarowe pocztówki o tematyce zoologicznej, znaczki pocztowe oraz wyroby porcelanowe cieszyły się także sporym zainteresowaniem. Na wystawie „rarytasów” znaleźć można było srebrnego półgrosza Władysława Jagiełły, rzadkiego „tymfa” Jana II Kazimierza, paradną i bojową broń białą, pięknie zachowane odznaczenia wojskowe z I wojny światowej oraz bardzo ciekawe okazy filatelistyczne. Najliczniej i najciekawiej zaprezentowaną tematyką XII Giełdy KK była jednak falerystyka – tak bogatej oferty wystawienniczej związanej z odznaczeniami, odznakami, orderami i medalami dawno nie widziano.

 

Następna giełda po wakacjach, w ostatni piątek września – zapraszamy.

 

 

30 czerwca 2017