Radość majowej jutrzenki i retro piosenki

Koncertem pt. „Radość majowej Jutrzenki i retro piosenki” w Soleckim Centrum Kultury uczciliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dzień Flagi. 
Odbyliśmy muzyczną, sentymentalną podróż do niezwykle urokliwego świata przedwojennych warszawskich salonów. Salonów z epoki, która w świadomości Polaków pozostała synonimem elegancji, klasy i wdzięku. Mieliśmy okazję posłuchać piosenek związanych z tradycjami obchodów Święta 3 maja oraz utworów z repertuaru największych gwiazd przedwojnia: Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny czy Aleksandra Żabczyńskiego. A były to m.in.: „Witaj majowa Jutrzenko”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Bo to się zwykle tak zaczyna”, „To ostatnia niedziela”, „Kiedy będziesz zakochany”, „Całuję twoją dłoń madame”, „Tylko we Lwowie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Zimny drań”. 
Ten wspaniały koncert przygotował Zespół Łódzkiego Teatru Piosenki. 
Dziękujemy pięknie artystom za wspaniały występ oraz licznie przybyłej publiczności! Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawiliście! Konert na dłogo pozostanie w naszej pamięci!


Koncert „Radość majowej Jutrzenki i retro piosenki” jest nie tylko formą uczczenia rocznicy Święta 3 maja, ale również sentymentalną podróżą do niezwykle urokliwego świata przedwojennych warszawskich salonów. Salonów, na których w rytmie fokstrota, strugach szampana i dymie z cygar, blaski swej urody roztaczały gwiazdy warszawskich teatrzyków i rewii, łaskawie pozwalając adorować się smukłym panom w czerni. Wojna grubą kreską oddzieliła styl życia przedwojennego od powojennego. Przedwojnie na zawsze pozostało już jednak jakimś mitycznym, utraconym rajem, do którego nie ma powrotu. Koncert „Radość majowej jutrzenki i retro piosenki” jest próbą odtworzenia klimatu owych czasów. Epoki, która w świadomości Polaków są synonim elegancji, klasy i wdzięku. W programie pojawiają się piosenki zarówno związane ze tradycjami obchodów Święta 3 maja, jaki utwory z repertuaru największych gwiazd przedwojnia: Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny czy Aleksandra Żabczyńskiego.

Realizatorem spektaklu jest zespół Łódzki Teatr Piosenki w składzie: 

  • wokal: Michał Maj Wieczorek
  • fortepian: Marcin Jagiełło
  • skrzypce: Rafał Rydyger
  • kontrabas: Adam Przybylski
  • perkusja: Tomasz Stachurski

Wejściówki na koncert można odbierać w sekretariacie SCK od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00 oraz w kasie SCK w godzinach popołudniowych.

Zobacz
Podobne