Cztery Pory Roku w Poezji – Na jesiennej ławeczce

Zo oknami wietrznie i deszczowo … a w Galerii Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury atmosfera ciepła i przyjemna. A wszystko za sprawą grona soleckich poetów, którzy po raz kolejny spotkali się na wieczorze poetyckim pn. „Wietrzne powroty”. Po raz kolejny podziielili się z nami fragmentami swojej twórczości – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Wieczór uświetnili również muzycy: wokalistka Marcelina Bociek oraz towarzyszący jej Sylwester Bugajak na gitarze i Daniel Pradella na pianinie – dziękujemy za wspaniały koncert.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na niezawodną Danutę Adamczyk, której zdjęcia prezentowane były w czasie trwania wieczoru – serdeczne podziękowania.
Mamy nadzieję, że soleccy wielbiciele poezji i tym razem nie wyszli zawiedzeni.
Kolejne poetyckie spotkania w planach – tak zapowiedział dyrektor SCK Pan Tomasz Rudny.
FOTORELACJA

fot. Bartosz Pelikant

21 listopada 2024 r. zapraszamy Państwa na jesienną edycję Wieczoru Poezji w Soleckim Centrum Kultury. Tym razem na miłośników naszych poetyckich wieczorów czeka niespodzianka, bowiem nieco zmieniliśmy formułę spotkań. Będą się one nadal odbywały cyklicznie ale każde z nich będzie poświęcone jednemu autorowi. W czwartek spotkamy się z Panią Anną Chwałek i to jej poetyckich utworów wysłuchamy. Pani Anna jest mieszkanką Solca Kujawskiego. Wiersze pisze od zawsze, ponieważ ta pasja otwiera Jej drzwi do innej rzeczywistości, daje poczucie spełnienia i dzielenia się z innymi swoją wrażliwością. Towarzyszyć jej będzie oczywiście grono naszych soleckich poetów! Tradycyjnie jesienną oprawę fotograficzną przygotuje Pani Danuta Adamczyk. A o oprawę muzyczną zadbają: Paweł Melnarowicz – wszechstronny muzyk, kompozytor i autor tekstów piosenek, dla którego muzyka to coś więcej niż dźwięki – to głęboka i emocjonalna opowieść o poszukiwaniu piękna, nadziei, miłości i duchowych wartości oraz Julianna Nowosad – utalentowana wokalistka i laureatka wielu festiwali wokalnych.

Anna Chwałek – mieszkanka Solca Kujawskiego. Uczestniczka zajęć na Uniwersytecie III Wieku, gdzie rozwija swoje zainteresowania. Ponieważ ma duszę „humanistycznego wrażliwca” najbardziej lubi przelewać swoje myśli i refleksje na papier – w formie wierszy. Pisze „od zawsze”, bo ta pasja otwiera jej drzwi do innej rzeczywistości, daje poczucie spełnienia w „swojej myśli” i dzielenia się z innymi swoją wrażliwością.

Julianna Nowosad to utalentowana wokalistka z Piły, której muzyczna pasja rozkwitła w Studiu Muzycznym ESTI. Śpiew i gra na fortepianie to jej największe miłości, a jej wyjątkowy talent przyniósł jej laury na wielu festiwalach wokalnych. Miała także okazję zaprezentować się szerokiej publiczności jako uczestniczka programu Szansa na Sukces, gdzie wystąpiła z repertuarem Stanisława Soyki, zdobywając uznanie za swoją interpretację jego utworów.
 
Julianna występuje również z Pilską Orkiestrą Rozrywkową pod kierunkiem Estery Naczk-Suskiej, gdzie rozwija swoje umiejętności wokalne, współpracując z muzykami na najwyższym poziomie. Obecnie łączy swoją pasję do muzyki ze studiami z zakresu dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, rozwijając zainteresowania zarówno w sztuce, jak i w nauce.

Paweł Melnarowicz to wszechstronny muzyk, kompozytor, autor tekstów piosenek i utalentowany grafik, dla którego twórczość jest sposobem komunikacji ze światem. Jego muzyka to coś więcej niż dźwięki – to głęboka, emocjonalna opowieść o poszukiwaniu piękna, nadziei, miłości i duchowych wartości. Jest autorem trzech autorskich płyt, które przyciągnęły słuchaczy szczerością przekazu i niepowtarzalnym klimatem. W swoim dorobku artystycznym może pochwalić się wyróżnieniami na prestiżowych festiwalach, takich jak Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej YAPA i Festiwal Piosenki Turystycznej Bazuna, oraz nagrodami za wkład w kulturę, m.in. Nagrodą Prezydenta Miasta Piły i tytułem Osobowość Roku 2020 w dziedzinie Kultury.

Od 2012 roku dzieli się swoją muzyką na kanale YouTube, gdzie jego utwory poruszają i inspirują szerokie grono odbiorców. Twórczość Pawła Melnarowicza jest pełna idealistycznych natchnień, poszukiwania własnej drogi i refleksji nad duchowością.

Oprócz muzyki Paweł Melnarowicz z powodzeniem rozwija swoje talenty w sztukach wizualnych. Jest absolwentem Wielkopolskiej Szkoły Fotografii, studiów podyplomowych z projektowania graficznego na UAP w Poznaniu oraz Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Zawodowo zajmuje się szeroko pojętą grafiką cyfrową, tworząc projekty 2D i 3D, animacje oraz fotografię.

To twórca o niespokojnym duchu i szerokich zainteresowaniach – pogłębia wiedzę z zakresu filozofii, psychologii i teologii, co znajduje odzwierciedlenie w jego artystycznej i życiowej postawie.

Danuta Adamczyk – Solecczanka od urodzenia. Szczęśliwa matka i babcia. Od lat jest miłośniczką fotografii, która stała się jej sposobem na życie. Jest również ogromną miłośniczką Solca Kujawskiego oraz osobą aktywnie uczestniczącą w życiu miasta. Autorka wielu wystaw indywidualnych i uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w Solcu Kujawskim i poza nim. Uczestniczyła w niezliczonych konkursach i plenerach fotograficznych. Zdjęcia Danki Adamczyk ilustrują wiele soleckich publikacji. Można je znaleźć na wielu portalach internetowych, a także w wielu soleckich domach.
Jeśli idzie o fotografię, to interesują ją niemal wszystkie tematy: od widoków zachodzącego słońca na osiedlu poprzez wyprawy nad Wisłę o wschodzie słońca, solecka architektura, przyroda i krajobrazy. Jest także od lat fotoreporterką soleckich wydarzeń kulturalnych. Zawsze życzliwa i uśmiechnięta, chętna nieść pomoc innym. W 2019 r. w plebiscycie Dziennika Nowości została nominowana do nagrody „Osobowość Roku” w kategorii Kultura – za pasję fotograficzną.
Od lat jej fotografie towarzyszą organizowanym przez Soleckie Centrum Kultury wieczorom poetyckim. Nie inaczej będzie i tym razem, podczas wieczoru Pani Anny Chwałek będziemy mogli po raz kolejny podziwiać Jej jesienne klimaty zaklęte w fotografiach.

Zobacz
Podobne

Dzieciństwo bez przemocy

15 listopada 2024 r. w Galerii Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Dzieciństwo bez przemocy”.



DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.