Szukaj

Jarmark Wielkanocny

Pomimo niesprzyjającej wczoraj aury, Jarmark Wielkanocny uważamy za udany! Zaprezentowały się grupy dziecięce – świetnie przygotowani i super poprzebierani!
Wśród dekoracji świątecznych i tradycyjnych przysmaków można było przebierać i każdy z pewnością coś dla siebie znalazł.
FOTORELACJA

fot. Bartosz Pelikant

Wszystkich solecczan zapraszamy na doroczny Solecki Jarmark Wielkanocny. Spotkamy się tydzień przed świętami – 23 marca 2024 r. na soleckim Placu Jana Pawła II. Jarmark potrwa od 14:00 do 19:00 a przygotowaliśmy: kiermasz wyrobów świątecznych, będzie mała gastronomia, animacje, gry, zabawy i warsztaty dla dzieci oraz występy artystyczne.
 
A zaprezentują się dzieci z soleckich przedszkoli: OCHRONKA, ERÓWECZKI Z JEDYNECZKI, PROMYCZEK i DINUŚ. Wystąpią również SCK-owe GIGUSIE oraz Zespół Folklorystyczny PROMYCZKI.
 
Zaprezentuje się również znany już soleckiej publiczności Zespół NEW VOISES, który wystąpi z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1.
 
Dla starszej publiczności zaśpiewa Zespół THREE ONE. Gwiazdą wieczoru będzie zaś MARCELINA BOCIEK – znana już soleckiej publiczności z występu podczas wieczoru poezji „Wietrzne Powroty”.
 
Nie zabraknie wielkanocnego zająca a do wspólnej zabawy zaprosi nas JOJO Animacje.
Marcelina Bociek
Marcelina Bociek – bydgoszczanka, laureatka wielu konkursów i festiwali wokalnych. Z wykształcenia filolog polski i logopeda, na co dzień dziennikarka telewizyjna i wokalistka. Człowiek mnóstwa pasji, z których największe to muzyka, poezja i podróże. Uśmiechnięta, zakochana w naturze dziewczyna, która chwile wolne od miejskich obowiązków spędza w górach lub nad mazurskimi jeziorami – tam wycisza się i szuka natchnienia.
Towarzyszyć jej będzie Sylwester Bugajak – student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie gitary na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, który na co dzień wykonuje różne gatunki muzyki jazzowej oraz rozrywkowej. Także komponuje i aranżuje.
Oraz Sara Kosętka – absolwentka Akademii muzycznej w Bydgoszczy na kierunku fortepian jazzowy. Pianistka, nauczycielka. Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, MCK w Bydgoszczy, Toruńskim Teatrem Muzycznym. Koncertowała na wielu scenach polskich filharmonii i teatrów, m.in. w Chorzowie, Łodzi, Poznaniu i wielu innych.
Podczas koncertu muzycy zaprezentują utwory z szeroko pojętego nurtu muzyki popularnej. Będzie można usłyszeć piosenki, które na przestrzeni lat zapisywały się na kartach muzycznej historii, a także te bardziej współczesne, znane z radia. Wszystkie jednak w nowych, lekko jazzujących aranżacjach. Wybrzmią utwory Sanah, Dawida Podsiadły, Stinga, Miley Cyrus, Bena E. Kinga, IRY czy The Beatles.

Zobacz
PodobneDOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.