Szukaj

Koncert Medici Cantares z okazji Konstytucji 3 Maja

Uroczysty koncert z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3-Maja już za nami. W gościnnych progach Soleckiego Centrum Kultury wystąpił chór bydgoskich medyków Medici Cantares, który gości powitał „Mazurkiem 3-maja”. Wśród pieśni patriotycznych i żołnierskich usłyszeć można było m. in. pieśń I Brygady Legionów Polskich „My, Pierwsza Brygada”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Warszawiankę” i „Serce w plecaku”. W repertuarze znalazł się również Polonez A-dur opus 40 nr1 Fryderyka Chopina. Nie zabrakło piosenek współczesnych takich jak: „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera czy utworu o miłości z dobrze wszystkim znanego filmu „Król Lew” – „Miłość rośnie wokół nas”. W repertuarze Medici Cantares znalazł się również utwór Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”. Na koniec usłyszeliśmy kolejne doskonale wszystkim znane piosenki „Wsiąść do pociągu byle jakiego” , „Ale to już było” oraz „Jak białe orły” i „Serce w plecaku”.

Serdecznie dziękujemy publiczności, która tak licznie wzięła udział w tym wspaniałym koncercie!

FOTORELACJA

fot.: Bartosz Pelikant


Zespół wokalno-instrumentalny Medici Cantares powstał 06 grudnia 2011 roku. Zaledwie kilka dni później swoją działalność rozpoczął od śpiewania kolęd. Dlatego ten magiczny czas jest dla nich szczególnie sentymentalny. Zespół prężnie działa, licząc ponad 50 osób. Cyklicznie występował podczas Medycznej Nocy w Operze Nova, koncertował na deskach Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Teatru Wielkiego w Warszawie czy Poznaniu.
Szeroki repertuar zespołu obejmuje od wspomnianych kolęd, poprzez muzykę klasyczną, rozrywkową czy utwory patriotyczne. Od wielu lat ich działalność skupia się na troskach pacjentów, z którymi spotykają się jako lekarze w swoich gabinetach, przychodniach i szpitalach. Zespół regularnie tworzy aranżacje największych przebojów w których nawiązuje do trudnych aspektów życia społecznego, tematów tabu takich jak pandemia, depresja czy osoby niewidome i słabowidzące. Wszystkie publikowane są na kanale YouTube.
Od 2014 roku dyrygentem zespołu jest por. Joanna Krause, absolwentka dyrygentury Bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz Dowódca- Kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Toruniu.
Medici Cantares regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach chóralnych a do ostatnich najważniejszych osiągnięć należy:

  • Złote Pasmo w kategorii chórów mieszanych w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie
  • Złote Pasmo – I miejsce z wynikiem 95 pkt. w kategorii chórów mieszanych na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralno – Pasyjnej w Szczecinie.
  • Nagroda specjalna za najlepiej wykonany utwór polskiego kompozytora na tym samym festiwalu oraz nagroda specjalna dla najlepszego dyrygenta festiwalu!

Zobacz
Podobne

Kulturalna Przestrzeń Młodych

Młodzież w Soleckim Centrum Kultury – to właśnie Kulturalna Przestrzeń Młodych.
Zapraszamy Was do współtworzenia przestrzeni, która będzie Waszą przestrzenią.DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.