„Miłość mostem między ludżmi” w poezji Urszuli Mruk.

Zo oknami wietrznie i deszczowo … a w Galerii Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury atmosfera ciepła i przyjemna. A wszystko za sprawą grona soleckich poetów, którzy po raz kolejny spotkali się na wieczorze poetyckim pn. „Wietrzne powroty”. Po raz kolejny podziielili się z nami fragmentami swojej twórczości – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.
Wieczór uświetnili również muzycy: wokalistka Marcelina Bociek oraz towarzyszący jej Sylwester Bugajak na gitarze i Daniel Pradella na pianinie – dziękujemy za wspaniały koncert.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na niezawodną Danutę Adamczyk, której zdjęcia prezentowane były w czasie trwania wieczoru – serdeczne podziękowania.
Mamy nadzieję, że soleccy wielbiciele poezji i tym razem nie wyszli zawiedzeni.
Kolejne poetyckie spotkania w planach – tak zapowiedział dyrektor SCK Pan Tomasz Rudny.
FOTORELACJA

fot. Bartosz Pelikant

Szanowni Państwo,
z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana terminu spotkania poetyckiego z Panią Urszulą Mruk.
Wieczór Poezji pn. „Miłość mostem między ludźmi”, który miał odbyć się 19 lutego 2025 r. o godz. 18:00, został przełożony na 12 marca 2025 r. na godz. 18:00.
Przepraszamy wszystkich miłośników poezji, którzy zaplanowali sobie już ten wieczór. Czasem „siła wyższa” krzyżuje nam plany. Mamy nadzieję, że niebawem się spotkamy i spędzimy ten wieczór z Panią Ulką i naszymi poetami.

19 lutego 2025 r. o godz. 18:00, zapraszamy na kolejny wieczór poetyckich uniesień. Tym razem swoją twórczością podzieli się z nami Pani Urszula Mruk. Wieczór odbędzie się pod romantycznym tytułem „Miłość mostem między ludźmi”. Autorce wierszy towarzyszyć będzie również poezja śpiewana w wykonaniu Szymona Bruckiego – laureata wielu festiwali piosenek. Tradycyjnie podczas wieczoru zaprezentujemy również zdjęcia – tym razem o oprawę fotograficzną poprosiliśmy Bartka Pelikanta.

Pani Urszula Mruk jest z wykształcenia ekonomistką i matematyczką. Obecnie jest szczęśliwą emerytką. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa i otwarta na ludzi. O sobie mówi: „Swój czas wykorzystuję, jak umiem: zajmuję się pisaniem, malowaniem – a właściwie bardziej wykonawcami – artystami, którzy tym się zajmują. Sama piszę od 17 roku życia – przeważnie do dolnej szuflady. Dla moich wnuków, prawnuków, może dla kogoś … moje motto w życiu to WIDZIEĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA”.

Szymon Brucki – z pochodzenia starogardzianin, torunianin – z wyboru. Ukończył polonistykę na UMK, gdzie obecnie pracuje nad rozprawą doktorską poświęconą twórczości Mirosława Czyżykiewicza. Od wielu lat wykonuje poezję śpiewaną, którą uważa za najlepszą formę przekazu sztuki lirycznej, w piosence muzykę traktuje bowiem jako pełnoprawny środek semantyczny, który doskonale może uzupełniać tekst literacki, tworząc w ten sposób odrębne dzieło artystyczne. Laureat wielu festiwali piosenki, m.in. I miejsce w XXVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” (2024 r.), I miejsce (Złota Barć) w 13. Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „FORMA” (2022 r.), I nagroda (Gęste Sito Krytyki) w 32. Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską (2020 r.), a także I miejsce w XXI Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje” (2017 r.).

Bartosz Pelikant – fotografik – pasjonat. Od lat związanym z Kulturą i Sztuką. Jego przygoda z artystycznym światem rozpoczęła się już w młodości, kiedy to aktywnie uczestniczył w wydarzeniach kulturalnych miasta.
Występował zarówno indywidualnie, jak i jako członek chóru Chantabile, wzbogacając życie kulturalne naszej społeczności.
Jego pasja do fotografii narodziła się z potrzeby wyrwania się z szarej codzienności i chęci wyrażenia emocji w nieoczywisty sposób.
Fotografia to dla Bartka nie tylko sposób na uchwycenie chwili, ale przede wszystkim możliwość opowiedzenia historii i spojrzenia na świat z innej perspektywy.
Jest osobą pełną humoru i stara się patrzeć na życie z optymizmem.
Wierzy, że takie podejście przekłada się na Jego zdjęcia – każda fotografia, którą tworzy, niesie ze sobą pozytywną energię i pragnienie odkrywania piękna w codziennych chwilach.

Zobacz
Podobne