Szukaj

Senioriada Solecka

Dziś w Soleckim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie pierwszej Soleckiej Senioriady. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie „AS” Aktywny Senior wraz z Soleckim Centrum Kultury. Otwarcie miało miejsce w Galerii Homo Faber SCK, gdyż tam właśnie zaprezentowana została wystawa prac fotograficznych – będąca pokłosiem warsztatów fotograficznych oraz prac malarskich soleckich seniorów.
Burmistrz Pan Adam Michalak przekazał również seniorom symboliczny klucz do bram miasta, by dziś do wieczora to właśnie oni byli jego gospodarzami. Zaś na ręce Dyrektora SCK Pana Tomasza Rudnego przekazana została statuetka z podziękowaniem za pomoc w organizacji pierwszej Soleckiej Senioriady!
Kolejnym punktem programu były występy sceniczne. Premierowo zaprezentowała się grupa seniorek „MALACHITY” – prowadzona przez instruktorkę SCK – Dominikę Cieślak ze spektaklem „Szalone wiedźmy II” oraz Zespół Wokalny „INWENCJA” – prowadzony przez dyrektora SCK – Pana Tomasza Rudnego. Oba występy spotkały się z dużym aplauzem i bardzo radosnym odbiorem.
Następnym punktem programu był przemarsz ulicami miasta do Jura Parku, gdzie miały miejsce kolejne występy. Zanim jednak to nastąpiło, wszyscy obecni na imprezie seniorzy, ustawili się do wspólnego zdjęcia przed Soleckim Centrum Kultury.
W przemarszu ulicami miasta seniorom towarzyszyła Orkiestra Ochotniczych Straży Pożarnych w Solcu Kujawskim.
Dzisiejsza uroczystość była bardzo barwna. A to za sprawą kolorowych Kapeluszy – ponieważ ogłoszony został również konkurs na najładniejszy kapelusz! Jury spośród wielu, pięknych, ręcznie dekorowanych, dzierganych, wycinanych i przeróżnymi technikami zdobionych kapeluszy wybrało 10 – zasługujących na szczególne wyróżnienie!
Jako współorganizator tego wydarzenia udało się nam dokonać pewnych odkryć – nasi Soleccy Seniorzy mają w sobie niesamowite pokłady chęci i energii do realizacji swoich planów oraz rzesze Przyjaciół, którzy chętnie im w tym pomogą!

FOTORELACJA

8 czerwca 2024r.

12:00 – Zbiórka uczestników wydarzenia w SCK.
12:30 – Otwarcie Soleckiej Senioriady – Galeria Homo Faber SCK.
12:45 – Wernisaż wystawy prac fotograficznych i malarskich soleckich seniorów.
13:30 – Spektakl teatralny grupy „MalaHity”.
14:20 – Występ zespołu „Inwencja”.
14:45 – Przemarsz ulicami miasta do Jura Parku, ul. Sportowa 1.
15:45 – Powitanie uczestników w Jura Parku, wystąpienia zaproszonych gości i wystawa prac seniorów.
16:15 – Występ grupy kabaretowej „A czemu nie?…” działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie.
17:00 – Konkurs na najładniejszy kapelusz.
17:30 – Występ zespołu folklorystycznego „Solecczanie”.
17:50 – Pokaz Grupy Tanecznej „BAILA”.
18:10 – Pokaz tańca standardowego w wykonaniu Marii Mikołajczak z Pawłem Milhausen.
18:30 – Zakończenie Soleckiej Senioriady.

Zobacz
Podobne

Wakacje z SCK

Wakacje! Znowu są wakacje! To czas dobrej zabawy i spełniania pragnień, ale jest to też idealny czas na próbowanie nowych aktywności!DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.