Szukaj

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

Dziś w Soleckim Centrum Kultury odbyło się szereg spotkań z Sędzią Anną Marią Wesołowską, która odwiedziła nasze miasto na zaproszenie Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Pani Magdaleny Rudnej–Plewa oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Hanki Stamm.

Sędzia Anna Maria Wesołowska znana jest z paradokumentu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Jest nie tylko postacią telewizyjną ale przede wszystkim sędzią, która orzekała w Wydziale Karnym Sądu Okręgowego w Łodzi.

Odbyło się szereg spotkań: z dziećmi, młodzieżą szkolną, pedagogami i przedstawicielami instytucji zajmujących się problematyką dzieci i młodzieży oraz rodzicami i zainteresowanymi tematyką mieszkańcami Solca Kujawskiego.

Poruszane były tematy związane z przestępczością nieletnich i odpowiedzialnością prawną, problemem narkotyków, używek i alkoholu wśród młodzieży oraz postawy dorosłych wobec ich problemów. Sędzia zwróciła również uwagę na narastający problem dzisiejszych czasów – jakim jest bezpieczne korzystanie z internetu i telefonów komórkowych oraz przemoc w rodzinie.

Spotkanie było z pewnością ciekawe i skłaniające do wielu refleksji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział.

FOTORELACJA

Zobacz
Podobne

Kulturalna Przestrzeń Młodych

Młodzież w Soleckim Centrum Kultury – to właśnie Kulturalna Przestrzeń Młodych.
Zapraszamy Was do współtworzenia przestrzeni, która będzie Waszą przestrzenią.DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.