Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru w Soleckim Centrum Kultury

26 marca 2025 r. w przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru zapraszamy do Soleckiego Centrum Kultury na wieczór pełen emocji, śmiechu i twórczych zaskoczeń. O godzinie 18:00 na scenie widowiskowej SCK pojawią się młodzieżowe grupy teatralne z naszego miasta.

Zaprezentuje się zawsze pełna pozytywnej energii i zapału do działania – klasa 5c z wychowawcą nauczycielem matematyki Małgorzatą Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Solcu Kujawskim.

Uwielbiają matematyczne zagadki, ale zamiast liczyć tylko cyfry, potrafią także liczyć na siebie nawzajem! Choć czasem wyglądają jak matematyczni geniusze w akcji, nie zapominają, że najważniejsza w życiu jest dobra zabawa. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Teatru 5c zaprasza na stand-up, jakiego jeszcze nie było! Nietypowy! Niecodzienny! Zjawiskowy! Bo… MATEMATYCZNY!

Z humorem i lekkością odkryją przed widzami niezwykły świat geometrii, bo kto powiedział, że matematyka nie może być zabawna? To coś, czego na pewno nie znajdziecie w żadnej książce! Przed Wami MATEMATYKA jakiej nie znacie – z humorem i w najlepszym wydaniu! Będzie geometrycznie, ale z uśmiechem, więc nie możecie tego przegapić!

Przedstawienie przygotowane pod opieką instruktorki SCK Gabrieli Walczak.

Zobaczymy również Grupę Teatralną „Młodzieżówka”, która jest pełna energii i pasji. To teatr amatorski, który oprócz sięgania do znanych pozycji chętnie prezentuje autorskie mini sztuki. Scenariusze dopasowane do ich gustu i poczucia humoru pisze instruktorka Dominika Cieślak.

Zaprezentują rozbudowaną wersję skeczu „Szalona Rodzinka” inspirowanego http://xn--rodzink-v4a.pl/ oraz Rodziną Zastępczą.

Wstęp wolny.

Zobacz
Podobne

Szkolimy się…

4-5 marca dyrektor Soleckiego Centrum Kultury uczestniczył w dwudniowym Spotkaniu sieciującym dyrektorów i dyrektorki instytucji kultury z województw a kujawsko-pomorskiego.