Szukaj

Wojewódzki Turniej Słowa „Dzieci mają głos” 2023 – pobierz regulamin i kartę zgłoszenia

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w kolejnej emocjonującej edycji Turnieju Słowa „Dzieci mają głos”. Eliminacje tego wyjątkowego wydarzenia odbędą się 25 października 2023 roku w Soleckim Centrum Kultury o godzinie 17:00.

„Turniej Słowa to wydarzenie mające na celu zachęcanie dzieci i młodzieży do wspólnej kreatywnej zabawy, której tworzywem jest słowo, popularyzację polskiej i światowej literatury dziecięcej oraz młodzieżowej, inspirowanie do poszukiwania oryginalnych form artystycznej wypowiedzi ze wskazaniem na dziedziny, takie jak recytacja oraz sztuki plastyczne (ilustracja), a także konfrontację osiągnięć twórczych i wymianę artystycznych doświadczeń w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego.”

źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Turniej jest otwarty dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych i jest podzielony na trzy kategorie wiekowe, aby zapewnić uczestnikom odpowiednie wyzwanie zgodnie z ich wiekiem i umiejętnościami.

Formy Turnieju Słowa:

  1. Turniej Recytatorski: Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w recytacji, ukazując piękno słowa w wymowny sposób.
  2. Turniej Ilustratorski: Ta forma pozwoli młodym artystom na wyrażenie siebie poprzez ilustracje, tworząc wizualne interpretacje słowa i historii.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy czytelnie wypełnić kartę zgłoszenia.

Finał tegorocznej edycji Turnieju Słowa „Dzieci mają głos” odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2023 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z regulaminem, który zawiera wszelkie niezbędne informacje dotyczące udziału w turnieju.

Dołącz do naszej kreatywnej przygody z słowem! Niech Twoje słowo ma moc!

Zobacz
Podobne

Kulturalna Przestrzeń Młodych

Młodzież w Soleckim Centrum Kultury – to właśnie Kulturalna Przestrzeń Młodych.
Zapraszamy Was do współtworzenia przestrzeni, która będzie Waszą przestrzenią.DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.