Wybory samorządowe – 7 kwietnia br.
Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7.00 do 21.00.
W Soleckim Centrum Kultury znajduje się I i II Obwód głosowania. Nasza placówka przystosowana jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.
I OBWÓD GŁOSOWANIA:
miasto Solec Kujawski, Osiedle Leśne-część, ulice: Akacjowa, Błękitna, Błota, Dojazd, Dożynkowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jesienna, Jesionowa, Kasztanowa, Kącik, Kolorowa, Kościelna, Leśna- numery parzyste od 20 do końca oraz numery nicparzyste od 53 do końca, Letnia, Łanowa, Łąkowa, Modrzewiowa, Mroźna, Nadborna, Nizinna-numery parzyste od 50 do końca oraz numery nieparzyste od 25 do końca, Plonowa, Pogodna, Polna-numery parzyste od 38 do końca oraz numery nieparzyste od 27 do końca, Prosta-numery parzyste od 58 do końca oraz numery nieparzyste od 39 do końca, Równa, Siewna, Słoneczna, Srebrna, Śnieżna, Tęczowa, Wiejska, Wiosenna-numery parzyste od 20 do końca oraz numery nieparzyste od 13 do końca. Zbożowa-numery parzyste od 40 do końca oraz numery nieparzyste od 45 do końca, Zielona, Zimowa, Złota, Żniwna
II OBWÓD GŁOSOWANIA:
miasto Solec Kujawski, Osiedle Leśne-część, ulice: Barwna, Błonie, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Czereśniowa, Dębowa, Grabowa, Jerzego Buczkowskiego, Jodłowa, Kalinowa, ks. Jana Pelikanta, Kwiatowa, Leona Wyczółkowskiego, Leśna-numery parzyste od 2 do 18 oraz numery nieparzyste od 1 do 51, Malinowa, Nizinna-numery parzyste od 2 do 48 oraz numery nieparzyste od 1 do 23, Nowa, Orzechowa, Piaskowa, Polna-numery parzyste od 2 do 36 oraz numery nieparzyste od 1 do 25, Powstańców-numery parzyste od 2 do końca, Prosta-numery parzyste od 2 do 56 oraz numery nieparzyste od 1 do 37, Rolna, Różana, Skośna, Spokojna, Strumykowa, Średnia-numery parzyste od 2 do 48 oraz numery nieparzyste od 1 do 15K, Świerkowa, Ugory, Wierzbowa, Wiosenna-numery parzyste od 2 do 18 oraz numery nieparzyste od 1 do 11, Wiśniowa, Wrzosowa, Zbożowa-numery parzyste od 2 do 38 oraz numery nieparzyste od 1 do 43
Jak głosować?
W wyborach burmistrza głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.
W wyborach do rady miejskiej w gminach liczących do 20 tysięcy mieszkańców, czyli tak, jak w naszej, głosujemy w okręgach jednomandatowych. Aby oddać ważny głos głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.
W wyborach do rady powiatu głosować można tylko na jedną listę, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.
Podobnie w wyborach do sejmiku województwa – głosować można tylko na jedną listę, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.
Postawienie znaku „X” w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list lub niepostawienie znaku „X” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.
Instrukcje o tym jak oddać głos ważny i co powoduje jego nieważność znajdują się na kartach wyborczych.