Szukaj

Dni Solca

Kochani! Dni Solca już za nami!
Zaprezentowali się: New Vioces i Three One z Soleckiego Centrum Kultury – dziękujemy! Zespół Czereśnie przypadł do gustu młodszej publiczności, choć pewnie nie tylko – dziękujemy za wspaniały występ! Zespół ROAN jak zwykle dopieścił solecczan sporą dawką dobrego rocka – wielkie dzięki, doceniamy, że tak kochacie solecką publiczność! Monika Lewczuk – zagrała dla nas w Solcu, świętując jednocześnie swoje urodziny. Pani Moniko – świetny koncert – dziękujemy! I na koniec DJ Sallis dla miłośników muzyki elektronicznej + pokaz laserów – było super!
Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i służbom technicznym, które stanęły na wysokości zadania!
Dziękujemy również publiczności która świetnie się z nami wczoraj bawiła!
FOTORELACJA

DNI SOLCA 10.06.2023

15:00 -16:00 – THREE ONE i NEW VOICES – grupy Sławomira Przybysza
Soleckie Centrum Kultury

16:15- 17:15 – CZEREŚNIE

17:30-18:30 – BAJOREK

18:45-19:45 – ROAN

20:00 – 21:00 – MONIKA LEWCZUK

21:30-23:00 – DJ SALIS

Zespoły wokalne Soleckiego Centrum Kultury pod przewodnictwem Sławomira Przybysza.

Zespół powstał w 2017 r. w Krakowie.
Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności.
Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla
dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności. Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą Europę, po daleką Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie
tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.
Na najnowszym albumie Andrzeja (śpiew, instrumenty strunowe), wsparł kompozycyjnie Sebastian Kaszyca (instrumenty perkusyjne, pianino). Niezawodną rolę odegrali również grający na instrumentach dętych Wojciech Wędzicha i Jakub Lewicki.
Koncertowe zaproszenie Biblioteki Narodowej do uczczenia Roku Marii Konopnickiej przerodziło się w pełnoprawny album, na którym Czereśnie zaprezentowały pełnię swoich muzycznych
możliwości (i szerokiego instrumentarium). Czyli dokładnie to, co czeka uczestników każdego koncertowego spotkania!
 

BAJOREK to młody wokalista na polskiej scenie muzyki tanecznej. Jest półfinalistą 7 edycji talent show „DISCO STAR” emitowanego na antenie PoloTV. W 2019 roku, zadebiutował z piosenką „Pytasz mnie”. Jego muzyczna podróż nabrała ogromnego tempa. Ma na koncie wiele przebojów, którymi skradł serca swoich fanów: „Ona Wymiata”, „Jestem niewinny”, „Tylko Ciebie mam”, „Prawa Lewa” czy „Kosmos” to tylko niewielka część jego twórczości. Współpracował z takimi zespołami jak: Milano, Top Girls, Boys, Jorrgus, Extazy. Wspólnie z tymi artystami nagrał takie piosenki jak: „To moje miasto”, „Przeznaczeni”, „To zmieni się”. Posiada ogromne doświadczenie sceniczne. Występował na takich scenach jak: Pożegnanie Lata w Iłowie, Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Olsztynie, Sylwester z dwójką 2019 oraz 2020 (jako chórzysta zespołu Milano), Wakacyjna Trasa Dwójki LATO MUZYKA ZABAWA (jako chórzysta zespołu Milano). Oprócz tego wystąpił w programie Szansa Na Sukces, gdzie śpiewał piosenkę z repertuaru Cleo. Występował gościnnie w trasie jubileuszowej zespołu Akcent- Zenon Martyniuk oraz jako support zespołu BOYS podczas letnich tras koncertowych. Za swoje największe osiągnięcie uważa jednak wystąpienie na koncercie „Roztańczony PGE Narodowy”.

Ponad 25 lat działalności scenicznej, 6 albumów studyjnych, sukcesy na festiwalach w Jarocinie, występy na niemieckim Wacken Open Air, koncerty w USA czy 17 tras koncertowych w Chinach i zyskanie tam statusu gwiazdy – tak można podsumować muzyczną karierę zespołu ROAN.
Roan zadebiutował na festiwalu w Jarocinie , gdzie został jednym z laureatów. Wokalista otrzymał nagrodę za wyróżniający się głos i sceniczne zachowanie. W latach 90 wielkim uznaniem i popularnością cieszyła się płyta „Ogień”, łącząca style punk i reggae. Koncerty promujące ten album odbyły się w całej Polsce.
Kolejne płyty utrzymane w rockowej stylistyce zapewniły grupie miejsce w czołówce polskich zespołów rockowych. Roan grał na festiwalu w Wacken, na Przystanku Woodstock, w Opolu, a w Nowym Jorku i Las Vegas, oprócz klubowych koncertów, zespół nagrał też dwa teledyski. W 2006 roku rozpoczęła się przygoda zespołu w Chinach, w ciągu 12 lat Roan zagrał tam 150 koncertów
w największych miastach, w salach uniwersyteckich, w klubach i na stadionach, zawsze z udziałem tysięcy fanów. W 2018 roku zespół zagrał finał WOŚP w Szanghaju z udziałem J. Owsiaka.
Koncerty zespołu Roan to pełna mocy ekspresja, doskonałe, nowoczesne brzmienie i tzw. „ściana gitar”, to doskonała zabawa muzyków i publiczności. Największe przeboje zespołu to: „Chodźmy tam, gdzie jest ogień”, „Fale”, „Przeznaczenie”, „Podnieś głowę” i świąteczna piosenka „Ten zimowy czas”, nagrana z udziałem gwiazd. Niebawem reedycja płyty „Ogień” i nowy album, a także premiera singla „Donikąd drzwi”.
 

Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród muzycznych w kraju. Jej utwory znane są w całej Polsce, a single niejednokrotnie znalazły się już na znalazły się już na pierwszych miejscach list przebojów w rozgłośniach radiowych, takich RMFFM, Radio Zet, Radio Eska.
Swoją pierwszą płytę zatytułowaną #1 wydała pod skrzydłami wytwórni Universal Music Group. Album dość szybko pokrył się złotem, a piosenki Artystki zanotowały już ponad 100 milionów odsłon na YouTube’ie.
Do największych hitów Moniki należą utwory „LIBRE” w duecie z Alvaro Soler, „Ty i ja”, „Zabiorę Cie stąd”, czy „#Tamtam”.
Monika na swoim koncie ma też tytuły Miss Supranational, wicemiss Globe i wicemiss Polski oraz doświadczenie modelingowe zdobyte między innymi podczas pobytu na kontrakcie w Mediolanie.
Obecnie Artystka przygotowuje zupełnie nowy materiał muzyczny, który już niebawem ujrzy światło dzienne.

– ponad 16 lat na scenie muzycznej
– ponad 1100 zagranych imprez
– trzykrotny finalista mistrzostw Polski DJów.

 

Nasz patron medialny – Polskie Radio PiK będzie z nami 10 czerwca.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie z dziennikarzami. Radio odwiedzi nas w ramach projektu „EKO TREND 2023” Wcześniej o tematyce ekologicznej i programach „Czyste Powietrze” i „Eko-Klimat” będą prowadzone rozmawowy w programie z cyklu Pytać każdy może po godz. 12.15 oraz w audycji Regionalny Punkt Widzenia po godz. 18.05, które wyemitowane będą w Radiu PiK w środę (7 czerwca).
Zachęcamy słuchaczy do zadawania pytań pod numerami telefonów: 52 345 50 60 oraz 52 345 50 90.

fot.: Bartosz Pelikant

Zobacz
PodobneDOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.