Szukaj

„Tarapaty 2”, „Ogliki”, „Księgarnia w Paryżu”

Data:

30 LIPCA 2022

Godzina:

11:00, 13:00, 16:00

Kategoria wiekowa:

9+, 4+, 12+

KINO PO UKRAIŃSKU: 30 LIPCA GODZINA 11:00 – „Клопоти 2” (Tarapaty 2), реж. Marta Karwowska
Польща (Polska) 2020 / 82’, вік: 9+ (wiek: 9+), українська озвучка (ukraiński lektor). Вхід вільний (Wstęp wolny)

Клопоти 2 це фільм, який буде цікаво дивитися всім членам сімії. Це історія про те, що спочатку треба повірити у себе, щоб можна було повірити іншим, навіть друзям. Фільм також про те, що завдяки випробуванням дружба стає міцнішою. Коли в Народному Музеї у Познані зникає перлина колекції – картина Клода Моне Пляж у Пурвіль а у крадіжці звинувачують тітку Юльки – діти вирішують знайти картину та справжнього злодія. Юлька та Олег згідно починають розслідування, але з’являється 12-річна Фелька та починаються клопоти. Це історія про ревнощі, довіру та перш за все про кримінальну загадку.
Tarapaty 2 to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza. Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – Plaża w Pourville Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej.
Film przygotowany i udostępniony za darmo przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.


KINO DLA DZIECI: 30 LIPCA GODZINA 13:00 – „Ogliki”, reż. Toby Genkel, animacja, Niemcy, 2021, dubbing, 85 min. Wiek: 4+

Rodzina Oglików szuka nowego domu. Trafia do przepięknej, spokojnej wioski Cuchniewo, która ma problem z lokalnym wysypiskiem śmieci. Wszystko składa się znakomicie, bo Ogliki żywią się śmieciami i mieszkają na śmietniskach. Wspaniała animacja o empatii, rodzinie i miłości oraz o tym, że dla każdego na tym świecie znajdzie się misja do spełnienia.


KINO DOBREGO HUMORU: 30 LIPCA GODZINA 16:00 „Księgarnia w Paryżu”, reż. Sergio Castellitto, komedia, Francja/Włochy, 2021, 89 min. Drugi pokaz.
Życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia.

ZOBACZ
RÓWNIEŻDOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.