W deszczowy wieczór 23 maja wyruszyliśmy w niezwykłą podróż do „Czułych miejsc”. Przed zebranymi w Galerii Homo Faber miłośnikami poezji swoje tajemnicze czułe miejsca odkryli lokalni Poeci: Magdalena Borkowska, Anna Chwałek, Urszula Mruk, Grażyna Rochna-Woźniak, Milena Touściuk i Mirosław Woźniak. Tradycyjnie, wiosenną oprawę fotograficzną przygotowała solecka fotograficzka Danuta Adamczyk.
O oprawę muzyczną zadbał Grzegorz Paczkowski – wykonawca z nurtu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej, zabezpieczenie akustyczne zapewnił Andrzej Pelikant. O niezwykłą dekorację wydarzenia w stylu tropikalnej oranżerii zadbała Grażyna Bieniek i Joanna Skoczylas.
Na początek wieczoru w świat poetyckich doznań wprowadziła nas Grażyna Rochna-Woźniak przytaczając jako zaproszenie do spotkania z poezją fragment wykładu noblowskiego Olgi Tokarczuk w Sztokholmie:
„Czułość jest tą najskromniejszą odmianą miłości. To ten rodzaj, który nie pojawia się w pismach ani w ewangeliach, nikt na nią nie przysięga, nikt się na nią nie powołuje. Nie ma swoich emblematów ani symboli, nie prowadzi do zbrodni ani zazdrości. Pojawia się tam, gdzie z uwagą i skupieniem zaglądamy w drugi byt, w to, co nie jest „ja”.”
Dziękujemy Poetom za piękne słowa, Państwu za obecność i wspólną podróż do Czułych miejsc… Wspomnijmy ten wieczór raz jeszcze dzięki fotografiom Bartosza Pelikanta.
FOTORELACJA
Zapraszamy na kolejne spotkanie z soleckimi poetami – 23 maja 2024 r. o godz. 18:00 w Galerii Homo Faber, Soleckiego Centrum Kultury.
Swoją twórczością poetycką podzielą się z nami: Magdalena Borkowska, Anna Chwałek, Urszula Mruk, Grażyna Rochna-Woźniak, Milena Touściuk i Mirosław Woźniak.
Tradycyjnie, wiosenną oprawę fotograficzną przygotowała solecka fotograficzka Danuta Adamczyk.
O oprawę muzyczną zadba Grzegorz Paczkowski – wykonawca z nurtu piosenki autorskiej.
Już dziś mamy nadzieję na udane spotkanie. Zapraszamy wszystkich miłośników poezji.
Grzegorz Paczkowski jest wykonawcą z nurtu piosenki autorskiej. Występuje od 2009 roku i ma na koncie wiele występów w domach kultury, klubach studenckich, klubokawiarniach, szkołach, muzeach czy bibliotekach. Koncertował w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Olsztynie, Wrocławiu czy Katowicach. Uczestniczył również w przeglądach poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Jego najważniejsze laury festiwalowe to m.in. I nagroda na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” (2023), dwukrotnie zdobyta nagroda autorska im. Wojciecha Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2015 i 2016), trzykrotnie zdobyta Nagroda Autorska im. Jacka Fałkiewicza (2016, 2017 i 2020), Nagroda Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu (2016), czy Nagroda ZAKR „Kryształowy Kamerton” (2022). O sobie mówi, że pisze, aby dać wyraz stanom rodzącym się w nim w odpowiedzi na wszystko, co go spotyka i porusza. Układa melodie, żeby nadać wierszom lotność i dynamikę, których brak przy samodzielnej, cichej lekturze. Śpiewa, bo to w miarę bezpieczny sposób na odreagowanie wewnętrznych niepokojów. W kwestii wykonawczej pozostaje wierny tradycyjnej formie pieśni na głos i gitarę. W maju 2019 roku ukazała się jego debiutancka płyta pt. „Znak Niepokoju”.