Szukaj

Detektywi do potęgi M. – Śladami Matematyki

13 grudnia na sali widowiskowej SCK miało miejsce podsumowanie projektu „Detektywi do potęgi m. Poszukiwania Matematyki!”.
Dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Soleckiego Centrum Kultury powstało przedstawienie w wykonaniu młodych aktorów z klasy 4c Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Solcu Kujawskim.
To kolejny dowód na to, że nauka i kultura nie mogą bez siebie istnieć.
Młodzi aktorzy jako Detektywi do potęgi m. Poszukiwania Matematyki! zauważając zniknięcie Pani Matematyki wyruszają na poszukiwania. Odwiedzają miejsca, gdzie była widziana i zostawiła swoje ślady.
Reżyserią i scenariuszem zajęła się instruktorka SCK Gabriela Walczak.
Przedstawienie to efekt działań, spotkań, warsztatów prowadzonych od 15 października.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki dzięki dofinansowaniu projektu z Fundacji mBanku, którego koordynatorem jest nauczycielka matematyki i fizyki Małgorzata Walczak (także wystąpiła z klasą w przedstawieniu), wcielili się w rolę detektywów i podążali śladami Pani Matematyki nie tylko w szkole, ale odwiedzali różne instytucje i miejsca kulturalne w naszym mieście.
Znaleźli ślady między innymi w Komisariacie Policji w Solcu Kujawskim, w Ochotniczej Straży Pożarnej, w Oddziale Banku PKO, w Pizzerii u Dawida, w Soleckim Centrum Kultury czy Urzędzie Miasta i Gminy, a nawet u naszej Pani Burmistrz.
Brali udział w ciekawych pogadankach i warsztatach. Sprawdzali co da się policzyć i czy wszystko da się wyjaśnić matematycznie. Rozwiązali zagadkę: co zrobiła Pani Matematyka, a każde warsztaty przeprowadzone przez mieszkańców naszego miasta, zwykłych a jak niezwykłych ludzi, bohaterów były niesamowitą intelektualną przygodą, ujawniającą, iż matematyka też łączy pokolenia i towarzyszy nam codziennie. Detektywi podsumowując odnalezione ślady i tropy doszli do wniosków, że matematyka to nie koszmar tylko nasz przyjaciel i jest wszędzie.
Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć zapraszamy koniecznie 28 stycznia uczniowie wystąpią ponownie w SCK w trakcie akcji WOŚP.

fot.: Bartosz Pelikant

Zobacz
Podobne

Wakacje z SCK

Wakacje! Znowu są wakacje! To czas dobrej zabawy i spełniania pragnień, ale jest to też idealny czas na próbowanie nowych aktywności!DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.