Szukaj

Koncert z okazji dnia niepodległości

Dziś w Soleckim Centrum Kultury odbył się koncert zorganizowany z okazji Dnia Niepodległości. Wystąpili: Andrzej Sikowrowski i Maja Sikorowska z zespołem. W wykonaniu tego znanego duetu mieliśmy okazję wysłuchać największych przebojów, w tym z repertuaru grupy „Pod Budą”. Oryginalne teksty, wspaniała muzyka i niepowtarzalna atmosfera sprawiły, że koncert był absolutnie zachwycający!
Dziękujemy artystom i licznie zebranej publiczności za wspólne uczczenie naszego Narodowego Święta.

FOTORELACJA

fot.: Bartosz Pelikant


Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości, Soleckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Andrzeja Sikorowski i Mai Sikorowskiej z zespołem – 10 listopada 2023 r. o godz. 18:00.

Usłyszymy piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, który wystąpi tym razem w duecie z córką – Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadzi widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą („Kap, kap, płyną łzy”) czy śpiewanych poza nią, takich jak: „Kraków Piwna 7”, „Lecz póki co żyjemy”, „Na całość”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa”, „Ale to już było”, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt: „Kraków-Saloniki”, „Sprawa rodzinna”, „Okno na Planty”.

Koncert będzie połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja Sikorowskiego – Kraków.

Andrzej Sikorowski urodził się w Krakowie w 1949 roku, absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest autorem piosenek, wokalistą, gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Koncertuje w kraju oraz dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem („Pasjans na dwóch”). Jest autorem muzyki do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą „Dziennika Polskiego”, „Przekroju” i „Hustlera”. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego „Kap. Kap, płyną łzy”, „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „Ale to już było” dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 roku występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator i partner wokalny.

Maja Sikorowska urodziła się w 1980 roku w Krakowie. Zdobyła wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat była wokalistką zespołu Pod Budą, z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 roku koncertuje z własnym zespołem u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę „Kraków-Saloniki” (platynowa płyta), nominowaną w 2006r do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, w 2010 roku ukazał się album „Sprawa rodzinna”, a w 2016 najnowszy album „Okno na Planty”. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 roku nagrała płytę „Avra” – poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w inne rejony Europy. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

Te rodzinny duet współpracuje razem od wielu lat prezentując na estradzie program zawierający zarówno przeboje Pod Budą, autorstwa Andrzeja Sikorowskiego, jak i piosenki z trzech wspólnie nagranych płyt.

Zapraszamy wszystkich miłośników twórczości Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej! Wstęp na koncert – za okazaniem wejściówek, które można odbierać w Soleckim Centrum Kultury od 30.10.2023 r. od godz. 8:00 – w sekretariacie, a od godz. 17:00 – w punkcie/kasa.

Zobacz
Podobne

Wakacje z SCK

Wakacje! Znowu są wakacje! To czas dobrej zabawy i spełniania pragnień, ale jest to też idealny czas na próbowanie nowych aktywności!DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.