Szukaj

Medal „Za zasługi dla Solca Kujawskiego” dla zespołu wokalnego „Inwencja” działającego przy Soleckim Centrum Kultury”

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o wyróżnieniu, jakiego dostąpił Zespół Wokalny „Inwencja” działający przy Soleckim Centrum Kultury. Zespół został uhonorowany „Medalem za zasługi dla Solca Kujawskiego” – przyznawany osobom i instytucjom które przyczyniły się do rozwoju gminy, jej dobrego imienia, bądź zasłużyły się mieszkańcom Solca Kujawskiego.

Przypomnijmy: Zespół Wokalny Seniorów „Inwencja” powstał w 1997 przy Klubie Seniora, działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Transportowiec”. Pomysłodawcą powstania zespołu był Pan Zygmunt Wojtczak. Od lat Zespół związany jest z Soleckim Centrum Kultury, gdzie prowadzony był przez Pana Józefa Guździoła, który prowadził grupę do jej 10–lecia, następnie przez Pana Tomasza Rudnego – obecnego dyrektora placówki, do chwili obecnej.

Zespół „Inwencja” od początku istnienia bierze udział w kulturalnym życiu naszego miasta. Swoim śpiewem uświetnia uroczystości patriotyczne, dożynkowe i religijne, wieczory historyczne i poetyckie. Grupa występuje także podczas imprez rozrywkowych i biesiadnych, oraz przeglądach twórczości seniorów. Zespół ma na swoim koncie wiele własnych koncertów i recitali. Grupa bardzo chętnie włącza się w inicjatywy charytatywne, społeczne oraz w integrację pokoleń.

Aktualnie Zespół „Inwencja” tworzy 12 pań w wieku emerytalnym. Grupa jest dla nich możliwością realizowania swoich pasji, rozrywką i źródłem radości w jesieni życia, dając jednocześnie poczucie wkładu w życie kulturalne miasta oraz jego promocję.

18 maja br. w Soleckim Centrum Kultury Zespół obchodził swój Srebrny Jubileusz – 25 lecie!

Wszystkim Paniom wchodzącym w skład Zespołu gratulujemy tak zaszczytnego wyróżnienia! Jest ono ukoronowaniem Waszej wieloletniej pracy, zaangażowania i znaczącego dorobku artystycznego. Wasz sukces napełnia nas dumą i radością. Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, byśmy mogli uczestniczyć w kolejnych wspaniałych wydarzeniach z Waszym udziałem!

Zobacz
PodobneDOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.