Szukaj

Magiczny Karnawał Seniora

Magiczny karnawał seniora już prawie za nami. Mieliśmy okazję zobaczyć na „escekowej” scenie pierwszy w tym sezonie występ Grupy Teatralnej „Malachity”. Nasze wspaniałe seniorki zabrały nas w podróż do niesamowitego świata magii. Spektakl pt. „Szalone wiedźmy” rozbudził ciekawość, zaskakiwał zwrotami akcji a nawet rozbawił! Wspaniałe artystki dały z siebie wszystko! Można było poczuć, że włożyły w to całe serce. Cieszymy się, że w naszej społeczności mamy takie wspaniałe artystki mogą się rozwijać pod okiem Pani Dominiki Cieślak, która dodała im skrzydeł.

Kolejnym punktem wieczoru był występ samej Dominiki Cieślak. Artystka zaprezentowała utwory od klasyki po rozrywkę – od „Habanery” z opery „Carmen”, przez pieśni cygańskie Dworzaka po „Szukaj mnie” Edyty Geppert czy „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar. A to wszystko przy wspaniałym akompaniamencie młodego pianisty – Jakuba Kopeć.

Po uczcie dla ducha było również coś dla ciała – z racji zbliżającego się „tłustego czwartku”, pączków już dziś nie mogło zabraknąć! A pyszna kawa i pączek to z kolei wspaniały wstęp do szalonej zabawy, która trwała i trwała!!

FOTORELACJA

fot.: Bartosz Pelikant


Spektakl „Szalone Wiedźmy” to krótki, lecz niesamowicie treściwy performance składający się z kilku scen łączących w sobie elementy pantomimy, dramatu, świata fantasy i komedii. Historia przedstawi losy Wiedźm, które są siostrami. Dojdzie do kłótni, której konsekwencje będą zaskakujące… Sztuka przedstawi zaledwie pierwszą cześć wciągającej historii. Dalsze losy bohaterów poznamy w czerwcu podczas premiery kolejnej części spektaklu „Szalone Wiedzmy 2”.

Spektakl „Szalone Wiedźmy” grupy teatralnej Malachity wyreżyserowała Dominika Cieślak.

Autorzy scenariusza: Dominika Cieślak i Grupa „Malachity”.

Dominika Cieślak to śpiewaczka klasyczna, mezzosopran.

W 2019 roku ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia na Wydziale Wokalistyki w Toruniu, uczyła się w klasie dr Wiesławy Kończewskiej-Plac. Dyplom uzyskała z oceną celującą ze śpiewu. Rok wcześniej zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Wokalnym w Mławi i wtedy po raz pierwszy wystąpiła z orkiestrą symfoniczną w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. W tym samym roku wystąpiła z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną w ramach koncertu „Toruń, mam talent” – dla najlepszych uczniów

Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu.

W 2023 roku ukończyła studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Studium Pedagogiczne na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie uczyła się w klasie dr hab. Kamili Kułakowskiej. W ramach studiów uczestniczyła w spektaklu „Skrzypek na dachu” oraz „Carmen”. W roku 2023 została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie i wystąpiła ponownie z orkiestrą symfoniczną pod batutą maestro Piotra Sułkowskiego w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie. W tym samym roku zadebiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy w roli Ciotki Tekli w musicalu „Błękitny Zamek” w reżyserii Beaty Redo-Dobber. Od października 2023 rozpoczęła studia magisterskie na kierunku Wokalistyka na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W styczniu 2024 roku wystąpiła w Filharmonii Pomorskiej im. J. I. Paderewskiego jako solistka w Koncercie Karnawałowym z towarzyszeniem Orkiestry Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod batutą maestro Michała Dworzyńskiego.

Spełnia swoje marzenia koncertując i udzielając się w audycjach muzycznych dla dzieci oraz działaniach pedagogicznych. Od października 2023 roku prowadzi zajęcia śpiewu solowego oraz grupy teatralne dla seniorów i młodzieży w Soleckim Centrum Kultury w Solcu Kujawskim.

Jakub Kopeć to student drugiego roku magisterskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu dr hab. Anny Stempin-Jasnowskiej, prof. AMFN. W 2019 roku grał w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz ukończył z wyróżnieniem ZPOSM im. G. Bacewicz w Warszawie. W 2023 został laureatem III Nagrody na konkursie KraCamera w Krakowie w duecie fortepianowym z Natalią Jadzińską. W roku akademickim 2023-2024 stypendysta Rektora AMFN w Bydgoszczy.

Po spektaklu i koncercie zapraszamy na zabawę taneczną z DJ’em, przy dobrej kawie i pączku!

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w sekretariacie SCK oraz on-line.
Ilość miejsc ograniczona!!!

Zobacz
Podobne

Wakacje z SCK

Wakacje! Znowu są wakacje! To czas dobrej zabawy i spełniania pragnień, ale jest to też idealny czas na próbowanie nowych aktywności!DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.