Szukaj

VI Soleckie Kolędowanie

Szanowni Państwo, VI SOLECKIE KOLĘDOWANIE już za nami. Dziękujemy Wam, że tak licznie uczestniczyliście w tym wydarzeniu. Dziękujemy również wykonawcom którzy uświetnili koncert swoimi występami – było to cudowne i niesamowite przeżycie. Ten dzień i wieczór głęboko pozostanie w naszych sercach. Serdeczne podziękowania również wszystkim, którzy przyczynili się do jego organizacji.
Do zobaczenia na kolejnym wspólnym kolędowaniu!
FOTORELACJA

fot. Bartosz Pelikant

18 stycznia 2024 r. o godz. 18:00 w Soleckim Centrum Kultury, odbędzie się VI SOLECKIE KOLĘDOWANIE.
Wystąpią:
Chór Święta Cecylia, Zespół Inwencja, Zespół New Voices, Jakub Brzeziński z Rodziną, Zespół Three One, Anna Mazur, Karolina Błażewicz, Dominika Andrzejewska, Zespół Sanctus, Zespół Folklorystyczny Solecczanie, Wiesław Nowak z Rodziną, Radni Rady Miejskiej w Solcu Kujawskim.

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Burmistrz Solca Kujawskiego – Pani Teresa Substyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Bartłomiej Czaki.

Jak wiecie nasze kolędowanie to nie tylko muzyka, to również słowo. Miło nam poinformować, że w tym roku nasze zaproszenie przyjęły Siostry Służebniczki – które ubogacą kolędowanie dodatkową treścią. Każdego roku tematyka rozważań jest inna. Podczas VI Soleckiego Kolędowania rozważania oparte będą na programie duszpasterskim na rok 2023/2024: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

Zespół INWENCJA to grupa wokalna seniorów, działająca w Soleckim Centrum Kultury

Zespół wokalny New Voices z Soleckiego Centrum Kultury prowadzony przez Sławomira Przybysza.

Zespół wokalny Three One z Soleckiego Centrum Kultury prowadzony przez Sławomira Przybysza.

Jakub Brzeziński – dusza artysty, od najmłodszych lat związany z muzyką, biorący udział w programie Szansa na Sukces Opole 2023, gdzie założyciel zespołu Universe Heniek Czich wraz z zespołem docenili jego wrażliwość muzyczną ogłaszając go zwycięzcą odcinka. Podczas finału zaśpiewał u boku Henia Czicha z piosenką „Mr Lennon”. W domowym zaciszu tworzy własną muzykę oraz pisze teksty, które chciałby, aby poruszały nie tylko ciało ale i dusze. Brał udział w Festiwalu Krajcok poświęconemu twórczości zespołu Universe, zajmując drugie miejsce z wyjątkową aranżacją piosenki „ Wołanie przez ciszę”.

Zespół Sanctus to niezwykły kawałek historii muzycznej Solca Kujawskiego. „Sanctus” znaczy „święty”, ale panowie byli nazywani bardzo różnie. „Zespół wokalny”, „schola gregoriańska”, „klerycy”, „ochroniarze”, „nowa gwardia” – takie nazwy swojej formacji słyszeli przy różnych okazjach. Jedno jest pewne: śpiewali chorał gregoriański już wtedy, zanim supergrupy typu „Gregorian” o tym w ogóle pomyślały.
W latach 1994 – 2001 zdobywali laury na wielu festiwalach sakralnych w kraju i za granicą. Obecnie śpiewają w chórach „św. Cecylii” i bydgoskiej „Akoladzie”, natomiast założyciel i lider, Michał Kuligowski, jest też organistą z czterdziestoletnim stażem.
Od kilkunastu lat panowie spotykają się i cieszą śpiewem sporadycznie, zwłaszcza w okresie kolędowym. Od paru lat prowadzą „Sanctusowe kolędowanie” w parafii św. Stanisława Bp. i M., na które już zapraszają w 2025 roku…

Małgorzata Nowak – skrzypce
Wiesław Nowak – akordeon
Agata Nowak – wiolonczela
Piotr Nowak – fortepian
Michał Nowak – szkrzypce

Zespół Folklorystyczny „Solecczanie” powstał w 1987 r. jako amatorski zespół ludowy „Solecczanki”, którego założycielkami były kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich. W 1988 r. do zespołu dołączył solista. Od tej chwili zespół przyjął oficjalną nazwę „Solecczanie”. Przez wszystkie lata swej działalności zespół bierze czynny udział w uroczystościach na terenie Solca Kujawskiego oraz w licznych Przeglądach Amatorskich Zespołów Ludowych na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

Karolina Błażewicz i Dominika Andrzejewska,
Soleckie Centrum Kultury 

VI Soleckie Kolędowanie kolejny raz patronatem honorowym objęli:
Burmistrz Solca Kujawskiego Pani Teresa Substyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Bartłomiej Czaki.

Bardzo dziękujemy!

Każdego roku na naszym kolędowaniu pojawia się Święta Rodzina. Tym razem w rolę Matki Bożej wcieli się Ewelina Brzezińska, Świętego Józefa Jakub Brzeziński, a w rolę Dzieciątka Jezus maleńka Łucja. Towarzyszyć im będzie cudowny Anioł – czyli Inga.

Zobacz
Podobne

Wakacje z SCK

Wakacje! Znowu są wakacje! To czas dobrej zabawy i spełniania pragnień, ale jest to też idealny czas na próbowanie nowych aktywności!DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.