Szukaj

Wycieczka do Solca Kujawskiego

W minionym miesiącu, 16 marca, nasze miasto odwiedziła grupa seniorów z powiatu sępoleńskiego. Nasi goście to uczestnicy projektu „Akademia Aktywności w gminach Sośno i Kamień Krajeński”, który jest współfinansowany ze środków unijnych. Po odwiedzeniu naszego miejscowego muzeum oraz Saloniku Ireny Santor w bibliotece, sępoleńscy seniorzy przybyli do Soleckiego Centrum Kultury, gdzie zostali przywitani przez członków zespołu „Inwencja” oraz klubu „Być kobietą”. Na spotkanie przybyli także soleccy uczestnicy Akademii Aktywności. Przybyłych gości przywitał pan dyrektor Tomasz Rudny. Następnie przy kawie i deserze wysłuchano podsumowania projektów, które przedstawił pan Wojciech Elszyn, organizator wycieczki do Solca Kujawskiego. Z wielką ochotą obejrzano także zdjęcia, które przypomniały najciekawsze chwile spędzone razem w Akademii Aktywności w powiecie sępoleńskim. Prezentacja pokazała mieszkańcom naszego miasta, jakie działania realizowane są w powiecie leżącym niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Ponieważ spotkanie miało formę wymiany spostrzeżeń kulturowych, naszym gościom zaprezentowano także, jak działa solecka Akademia Aktywności.

Pan dyrektor zaprosił wszystkich na zwiedzanie Soleckiego Centrum Kultury, opowiedział także historię tego miejsca oraz przedstawił aktualną ofertą, zaś przewodnicząca klubu „Być kobietą”, pani Marzanna Szewczyk zaprezentowała działania soleckich kobiet. Po zwiedzaniu budynku zespół Inwencja skutecznie zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu. Pan dyrektor, Tomasz Rudny, zaproponował także choreografię, co zostało przyjęte z entuzjazmem i wszyscy ochoczo ruszyli do tańca.

Spotkanie miało charakter integracyjny, goście z powiatu sępoleńskiego mogli przekonać się, że
w niewielkiej odległości od ich domu istnieją miejsca, które warto odwiedzać, zaś mieszkańcy naszego miasta mieli okazję nawiązać nowe znajomości. Popołudnie spędzone w Soleckim Centrum Kultury było okazją do rozmowy, wspólnego śpiewu, spędzenia miło czasu w grupie.

FOTORELACJA

Zobacz
Podobne

Kulturalna Przestrzeń Młodych

Młodzież w Soleckim Centrum Kultury – to właśnie Kulturalna Przestrzeń Młodych.
Zapraszamy Was do współtworzenia przestrzeni, która będzie Waszą przestrzenią.DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.