Data:
2 LIPCA 2022
Godzina:
11:00, 13:00, 16:00
Kategoria wiekowa:
4+, 7+, 16+
KINO PO UKRAIŃSKU: 2 LIPCA 2022 11:00 – „Притули мене” („Przytul mnie”), реж./reż. Mateusz Jarmulski, Anna Błaszczyk, Piotr Różycki, Tomasz Miazga, Bartosz Wierzbięta, Klaudia Robat, Польща (Polska) 2017 / 60’’, вік: 4+ (wiek: 4+), українська озвучка (ukraiński lektor). Вхід вільний (Wstęp wolny)
Тато Ведмідь та Малий Ведмедик живуть у лісі, в якому ніколи не є скучно. Кожен дедь зустрічає їх новими пригодами. Харизматичний та при цьому дещо незграбний Татко та ніжний і енергійний Ведмедик бавлять, розважають та допомагають багатьом лісовим тваринам. Вони дізнаються що таке дружба, відвертість та відповідальність. Однак передусім вони вчаться, що чим більше дров ви покладете в вогонь,тим більше повернеться тепла. Притули мене це серіал, який підіймає настрій, показує відносини між батьком та дитиною. Це серіал, який вчить дітей та батьків бути уважним до найдрібніших жестів та слів, завдяки яким створюються та зберігаються гарні відносини з оточенням.
Tata Miś i Mały Miś to mieszkańcy barwnego lasu, w którym codziennie spotykają ich nowe przygody. Dzięki wzajemnej pomocy, uśmiechowi i wyjątkowej więzi, jaka ich łączy, żaden dzień nie jest nudny! Mądry, choć nieco niezdarny Tata Miś i pełen energii Mały Miś to dwójka mieszkańców lasu, których ciągle spotykają nowe sytuacje. Jednego dnia niedźwiadki postanawiają wystartować w maratonie, ale już kolejnego mają ochotę tylko leżeć na trawie i zgadywać, jakie kształty przybrały chmury. Kiedy Mały Miś wpada w refleksyjny nastrój i zastanawia się, kim zostanie w przyszłości albo zadaje mnóstwo trudnych pytań, Tata Miś staje na wysokości zadania i cierpliwie mu wszystko tłumaczy. A gdy roztargniony tata zapomina, po co zawiązał supełek-przypominajkę, z pomocą przychodzi mu Mały Miś. Bo kiedy nie wiadomo, co zrobić, wystarczy się przytulić! Animowana seria to ciepła i mądra opowieść o rodzinnej bliskości, wzajemnym szacunku, uważności i odpowiedzialności. Każdy odcinek kończy się zabawną, ale i pouczającą puentą.
Film przygotowany i udostępniony za darmo przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
KINO DLA DZIECI: 2 LIPCA 2022 13:00 – „Foki kontra rekiny”, reż. Greig Cameron, animacja, RPA, 2021, dubbing, 101 min. Wiek: 7+. Drugi pokaz
Quinn jest uroczą, ale i zadziorną foką, która chętnie wystrzępiłaby płetwę niejednemu żarłaczowi. Niestety, odkąd gang rekinów pod przywództwem niejakiego Grimesa na dobre zadomowił się w podwodnej okolicy, ciężko o zadowalające jedzenie poza resztkami z uczt zębatych drapieżników. Tak być nie może! Quinn postanawia skompletować drużynę marzeń i przepędzić raz na zawsze swoich uzbrojonych po zęby wrogów. W skład foczego oddziału do zadań specjalnych wejdą największe asy podmorskiej żeglugi, a w ich płetwach znajdzie się sprzęt, z którym (prawie) nie ma żartów: samopompujące się miny rozdymkowe, krabowe pistolety, barakudy dalekiego zasięgu i oczywiście naładowane odnawialną energią węgorze elektryczne. Gdy na horyzoncie pojawi się wielka uczta w postaci ławicy sardynek – podwodne manewry najwyższy czas będzie zacząć!
KINO EMOCJI: 2 LIPCA 2022 16:00 – „Spree”, reż. Eugene Kotlyarenko, komedia/thiller, USA, 2020, napisy, 93 min.
Kurt (znany ze „Stranger Things” Joe Keery) od lat bezskutecznie marzy o statusie influencera i wielkiej popularności w Internecie. W kolejnej próbie osiągnięcia swojego marzenia zostaje kierowcą taksówki w aplikacji Spree. Gdy nagrywane przez niego filmiki nie zyskują spodziewanego zainteresowania, zaczyna zabijać swoich pasażerów i transmitować morderstwa na żywo w Internecie. A wszystko to w pogoni za subami. „Spree” to drapieżna, wyprodukowana między innymi przez Drake’a i rozgrywająca się w całości na ekranach smartfonów i kamerek GoPro satyra na social media. Czarny humor i groteska mieszają się tu ze społeczną refleksją, a wydarzenia szybko nabierają niespodziewanego tempa. Całość opowiadana jest w intrygujący formalnie sposób znakomicie przystający do poetyki współczesnego internetu, dzięki czemu „Spree” wygląda jak jedyna w swoim rodzaju ekranizacja „GTA” doprawiona nawiązaniami do „American Psycho”. Patrzy się na to trochę jak na kompilacje wypadków z rosyjskich ulic – wiemy, że nie powinniśmy oglądać, ale nie możemy oderwać wzroku.