Szukaj

Koncert Sylwestrowo-Noworoczny

Szanowni Państwo, już dziś w Soleckim Centrum Kultury witaliśmy Nowy 2024 Rok – Koncertem Sylwestrowo-Noworocznym, pt. „90 minut dookoła świata”.

Przenieśliśmy się w świat pełen muzycznych odkryć, oscylujących między klasyką a rozrywką.

Wybitna sopranistka, Milena Lange oraz renomowany baryton, Michał Janicki, wraz z Warsaw Impressione Orchestra zaprezentowali repertuar, odzwierciedlający ich muzyczną wszechstronność i kunszt. Artyści znani ze swojej zdolności do łączenia różnych gatunków muzycznych, dostarczyli publiczności zarówno wzruszających arcydzieł muzyki klasycznej, energetycznych utworów rozrywkowych oraz przebojów filmowych.

Koncert poprowadziła aktorka teatralna i filmowa oraz pisarka – Laura Łącz. Występom towarzyszyli tancerze.

Mamy nadzieję, że ten wspaniały koncert i wyjątkowi artyści uczynią ten wstęp do Nowego Roku niezapomnianym dla wszystkich miłośników muzyki.
 
Z naszej strony, serdecznie dziękujemy za obecność na wydarzeniach organizowanych przez Soleckie Centrum Kultury, za wspólny czas i dobre relacje w mijającym roku. Wierzymy, że w roku kolejnym znów spotkamy się wielokrotnie, aby doświadczać niezapomnianych emocji i artystycznych wrażeń!

Do Siego Roku!
FOTORELACJA

fot. Bartosz Pelikant

Serdecznie zapraszamy na Koncert Sylwestrowo – Noworoczny pn. „90 minut dookoła świata”, w Soleckim Centrum Kultury, 30 grudnia o godz. 18:00.
Bilety do nabycia w Soleckim Centrum Kultury lub online.

Laura Łącz – Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Na scenie teatralnej zadebiutowała
3 lutego 1978 roku rolą Kobiety w sztuce Ballada Łomżyńska Ernesta Brylla.
W latach 1977-2000 występowała na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.
W roku 1983 otrzymała Nagrodę
im. Zbyszka Cybulskiego.

Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych
i Teatru Telewizji.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu wybitnej śpiewaczki Anny Radziejewskiej. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych. Laureatka wielu konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych mistrzów śpiewu operowego. Z powodzeniem koncertuje na scenach filharmonicznych i teatralnych (Francja,Włochy, Norwegia Chorwacja, Litwa, Czechy). Często gości na scenach takich sal koncertowych jak : Filharmonia Narodowa w Warszawie, Opera Leśna w Sopocie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku czy Sala Ziemi w Poznaniu. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce i za granicą. W trakcie swojej dotychczasowej działalności artystycznej współpracowała z wieloma mistrzami batuty m.in. z Andreą de Carlo, Nicolasem Krauze, Rubenem Silvą, Krzesimirem Dębskim, Tomaszem Szymusiem, Maciejem Niesiołowskim, Piotrem Wijatkowskim, Bartoszem Żurakowskim, Adamem Klockiem…
Bierze czynny udział w spektaklach operowych, musicalowych oraz koncertach.
Debiutem operowym artystki był udział w światowej prapremierze opery „Il Trespolo Tutore” Allessandra Stradelli, w której zagrała główną rolę – Artemisię z Orkiestrą Instrumentów Historycznych Zakładu Muzyki Dawnej pod batutą Maestro Andrea De Carlo z Conservatorio Statale di Musica Alessandro Casella w Akwili. W kwietniu 2018 roku za kreację roli Artemisii w przedstawieniu „Il Trespolo Tutore” w Operze Nova w Bydgoszczy otrzymała II nagrodę w konkursie na najciekawszą osobowość 11 Międzynarodowego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy. Kolejną ważną rolą operową w karierze artystki była tytułowa postać Semiramidy z opery Gioacchino Rossiniego, w którą wcieliła się w 2021 roku dzięki współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod opieką reżysera Michała Znanieckiego.

Chętnie wykonuje również repertuar z kręgu muzyki rozrywkowej występując z: Natalią Kukulską, Sławkiem Uniatowskim, Piotrem Cugowskim, Jackiem Borkowskim czy z Natalią Niemen.

Założycielka i menadżerka orkiestry symfonicznej Warsaw Impressione Orchestra, która
z powodzeniem koncertuje w salach koncertowych Polski i za granicą. Jest dyrektorem Impresariatu Artystycznego MS Promotion, który promuje gwiazdy muzyki klasycznej jak i młode talenty w Polsce i za granicą. Artystka organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne (spektakle operowe, operetkowe, musicalowe, koncerty) promując muzykę klasyczną na najwyższym poziomie artystycznym.

W 2021 roku otrzymała tytuł honorowy Ambasadora Stalowej Woli za wybitne osiągnięcia i promowanie rodzinnego miasta.

W 2022 roku nawiązała współpracę ze szwajcarską agencją Vida Art, która promuje artystkę w takich krajach jak Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy czy Francja.

Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
w Warszawie w klasie dr R. Gierlacha.

Zadebiutował w 2017 roku w Operze Wrocławskiej jako student Bardos w operze Cud Mniemany czyli Krakowiacy
i Górale W. Bogusławskiego z muzyką J. Stefaniego
w reżyserii B. Wiśniewskiej. Kilka miesięcy później
na Scenie Kameralnej Opery Narodowej zagrał Oniegina
w operze P. Czajkowskiego Eugeniusz Oniegin w reżyserii R. Cieśli. W swoim repertuarze ma także role mozartowskie: Don Giovanniego i Hrabiego, które wykonuje na deskach Polskiej Opery Królewskiej w reżyserii R. Peryta.
W reżyseriach J. Stokalskiej kreuje kolejne postaci – Guglielma w operze mozartowskiej Cosi fan tutte
i Serpolla w Scene Buffe A. Scarlattiego. U boku maestry Olgi Pasiecznik zagrał Eneasza w operze H. Purcella Dydona i Eneasz w spektaklu rejestrowanym przez stację TVP Kultura w reż. N. Kozłowskiej. Na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego występuje w rolach operetkowych, tj. Notariusza Kisza w Księżniczce Czardasza I. Kalmara w reż. M. Znanieckiego,
a w sezonie 2019/20 na scenie pojawił się jako Cascada
w Wesołej Wdówce F. Lehara w reż. H. Konwińskiego.

Koncertuje w Polsce i zagranicą z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem wybitnych dyrygentów, takich jak: Kai Bumann, Łukasz Borowicz, Jurek Dybał, Ruben Silva, Kajsa Boström, Adam Banaszek, Marta Kluczyńska, Szymon Morus, Arif Dadashev, Grzegorz Wierus, Rafał Kłoczko, Grzegorz Brajnera, Dawid Runz. Z powodzeniem wykonuję repertuar nie tylko operowy czy operetkowy, ale także oratoryjno-kantatowy, a ostatnio również aranżacje pieśni na orkiestrę.
Pracuje z wybitnymi pianistami kameralistami: m.in. z Lechem Napierałą, Laurą
Kluwak-Sobolewską, Emilianem Madeyem, Katarzyną Rzeszutek, koncentrując swoją działalność artystyczną na popularyzacji mniej znanych pieśni polskich, niemieckich i rosyjskich.

Umiejętności wokalne i interpretacyjne szlifował na kursach mistrzowskich m.in. maestro Siergieja Leiferkusa, damy Felicity Lott, maestro Marca Minkowskiego, maestro Ryszarda Karczykowskiego, Pierangelo Pelucchiego.

Jest finalistą i laureatem ponad dwudziestu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych, m. in. I miejsca na XVI Międzyuczelnianym Konkursie W Kręgu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej, Katowice, (2018), I miejsca na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy
w Warszawie (2017), II miejsca na XX Międzynarodowym Konkursie Mikulasa
Schneidera-Trnavskiego w kategorii drugiej (mężczyźni urodzeni po 1982 r.)
w Trnavie, Słowacja (2017), I miejsca na II Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej Ars et Gloria w Katowicach (2017), I miejsca i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie arii Mozarta na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury
w Krynicy-Zdroju (2016).

Trzykrotny Stypendysta Ministra Kultury i Edukacji, tj. stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne, a także na działalność koncertową w ramach autorskich pomysłów programowych: Muzyka Niepodległa oraz Koncerty Balkonowe.

michal-janicki

Warsaw Impressione Orchestra to niezwykle prężnie i wszechstronnie działająca polska orkiestra symfoniczna powstała w 2014 roku w Warszawie.

Zespół tworzą muzycy na co dzień grający między innymi w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polskiej Orkiestrze Radiowej czy Sinfonii Varsovii oraz wyróżniający się studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Muzycy koncertują w składzie kameralnym i symfonicznym od kilku lat, prezentując publiczności między innymi muzykę klasyczną, filmową i rozrywkową. Różnorodność programów i szeroki repertuar sprawiają, że orkiestra zapraszana jest na liczne koncerty i festiwale.

Muzycy orkiestry występują również w mniejszych zestawieniach instrumentów np. Kwintet Smyczkowy, Kwartet Smyczkowy, Trio Smyczkowe, Kwintet Dęty Klasyczny, Kwintet Dęty Blaszany, Trio Stroikowe, Trio Instrumentów Dętych Blaszanych, Duety itp.

Orkiestra Impressione ma na swoim koncie koncerty pod batutą takich mistrzów jak: Tomasz Szymuś, Maciej Niesiołowski, Krzesimir Dębski, Ruben Silva, Piotr Wijatkowski, Jakub Zwierz, Tomasz Labuń i wielu innych.

Z orkiestrą współpracują wybitni artyści ze świata muzyki klasycznej m.in. Rafał Bartmiński, Anna Radziejewska, Adam Sobierajski, Milena Lange, Adam Szerszeń, Magdalena Idzik, Damian Wilma, Anna Lubańska, Paweł Skałuba, Wiktoria Szubelak, Weronika Sura, Roksana Kwaśnikowska, Karol Radziwonowicz, Marek Bracha czy ze świata muzyki popularnej: Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski, Natalia Niemen, Katarzyna Moś, Łukasz Zagrobelny, Katarzyna Cerekwicka i wielu innych.

Warsaw Impressione Orchestra często gości na scenach takich sal koncertowych jak : Opera Leśna w Sopocie, Centrum Kongresowe ICE Kraków, Zamek Królewski w Warszawie, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Sala Ziemi w Poznaniu, Amfiteatr im. Marka Grechuty w Świnoujściu, Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona w Warszawie …
IMPRESSIONE – tłumacząc nazwę z języka włoskiego: WRAŻENIE. Połączenie młodzieńczej energii z doświadczeniem uznanych muzyków pozwala dostarczyć słuchaczom nadzwyczajnych wrażeń podczas koncertów.

Dyrektor Orkiestry:
Milena Lange
Management Orkiestry
MS Promotion

Inspektor:
Aleksander Zwierz
Paweł Borzym
 
Biblioteka Orkiestry:
Paweł Borzym
 
Koncertmistrz skrzypiec:
Maciej Przestrzelski

Pianiści:
Monika Polaczek-Przestrzelska, Mirosław Feldgebel

Zobacz
Podobne

Wakacje z SCK

Wakacje! Znowu są wakacje! To czas dobrej zabawy i spełniania pragnień, ale jest to też idealny czas na próbowanie nowych aktywności!DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY MAILINGOWEJ!

Otrzymasz najnowsze informację związane z Soleckim Centrum Kultury.